Bądź ekspertem wina chcesz być do końca tego artykułu

Bądź Ekspertem Wina Chcesz Być Do Końca Tego Artykułu

Wino jest jednym z najbardziej lubianych napojów alkoholowych w całej historii. Co sprawia, że wino jest tak popularne? Jednym z powodów jest z pewnością, że istnieje tak wiele odmian. Istnieje wiele win tam, a jeden z pewnością złapać swoje fantazje. Oto kilka inteligentnych wskazówek na temat wina, które pomogą Ci poruszać się po tych wodach.

Poszukaj dobrego wina, porównując oceny. Wina, które mają nawet najbardziej skromne z następujących powinny być oceniane. Możesz łatwo znaleźć wina, oceniając online i zwykle w sklepach monopolowych, jak również. Im wyższa ocena, tym lepsze wino powinno być zarówno pod względem jakości, jak i smaku.

Jeśli pić wino dla jego korzyści zdrowotne należy trzymać się czerwonych win. Czerwone wina są pełne przeciwutleniaczy i uważa się promować optymalne zdrowie serca, gdy pijesz go z umieniem, najlepiej jeden szklanka dziennie. Inne wina mogą mieć takie same korzyści w różnym stopniu, ale czerwone wino jest zdecydowanie najlepszym wyborem.

Nigdy nie gotuj z winem, którego nie lubisz smaku. Kiedy wino gotuje się podczas gotowania, koncentruje się. Wszelkie smaki, które ci się nie podobają, będą bardziej rozpowszechnione, co oznacza, że nie spodoba Ci się smak jedzenia, nad którym tak ciężko pracowałeś, aby się przygotować.

Jeśli masz czerwone mięso, trzymać się czerwonego wina. Jest to ogólna zasada i rzadko powinna być zawodowane. Czerwone wino pomaga wydobyć smak w stek lub mięsa, które wybierzesz i vice versa, dając najlepsze możliwe doświadczenie podczas jedzenia lunchu lub kolacji.

Jeśli lubisz gotować, spróbuj użyć wina w menu kolacji. Wino może być stosowane w różnych formatach gotowania, w tym sosów i marynaty. Jeśli masz małe dzieci, nie musisz się martwić o gotowanie z winem, ponieważ większość alkoholu jest gotowane na zewnątrz podczas procesu gotowania.

Wszystkie wina nie smakują dobrze, podczas gdy w tej samej temperaturze. Białe wina są lepsze, gdy są zimne, podczas gdy czerwone wina powinny być nieco poniżej temperatury pokojowej. Picie ich w niewłaściwej temperaturze może zmienić sposób, w jaki mają podjąć, co może zmienić ogólną opinię.

Unikaj nadmiernego chłodzenia białych win. Wielu pijących wino będzie kupić butelkę ich ulubiony biały i wrócić do domu, aby pop to w lodówce. Podczas chłodzenia białych jest ważne, zbyt dużo zimna zmniejszy smaki w winie; Czasami najważniejsze. Docelowa temperatura wokół 60 stopni do 68 stopni, aby osiągnąć doskonały smak.

Zachowaj dziennik wina. Zapisz nazwy win, które smakujesz i co o nich myślisz. Z biegiem czasu, to rozwinie się w wielkim zasobem dla Ciebie. Miło jest również spojrzeć wstecz i zobaczyć, skąd pochodzisz i w jakim kierunku zmierzasz, jeśli chodzi o twoje preferencje dotyczące wina.

Jeśli próbujesz znaleźć sposób na picie tańszego wina, rozważ dokonanie go w Punch lub Sangria. Dodając trochę owoców, trochę słodkiej sody i trochę lodu może całkowicie zmienić smak. To sprawia, że na miły dodatek do baby shower lub przyjęcie urodzinowe, a jeden z Gości z pewnością cieszyć.

Na wiosenny piknik, wieczorem na torze wyścigowym lub na innych imprezach plenerowych podczas sezonowej pogody, najlepiej jest wino musujące. Wybierz się szampan jest jak miły Asti lub szampana i uzupełniają go z łagodnym serem, świeży chleb i owoce. Pamiętaj, aby przynieść okulary flet zbyt, aby doświadczenie kompletne.

Zadawaj pytania i zacznij dyskusje na temat wina wśród znajomych. Będziesz zaskoczony, jak wiele rzeczy Twoi znajomi wiedzą o winie, że nie byli świadomi. Może to pomóc nie tylko zbudować bazę informacji z winem, ale spróbować nowych marek i rodzajów wina, jak również.

Jeśli nie jesteś pewien, jaki rodzaj wina, lubisz, to byłby dobry pomysł, aby udać się do degustacji wina. To daje możliwość skosztowania wielu różnych win bez konieczności wydawania dużo pieniędzy na całych butelkach może nie lubisz.

Dobrą wskazówką, jeśli kupujesz wino ze sklepu spożywczego, jest upewnienie się, że otrzymasz świeżą butelkę. Jak cokolwiek w supermarkecie, wszystkie stare rzeczy zostaje zepchnięty do przodu, więc może trzeba kopać nieco głębiej, aby znaleźć najnowszą butelkę wina chcesz.

Parowanie wina zajmuje sporo eksperymentów. Możesz odkryć danie, które pójdzie dobrze z konkretnym winem. Oczywiście, można podjąć bezpieczną trasę, ale zabawne rzeczy o bycie gorliwym miłośnikiem wina próbuje nowych rzeczy.

Rozlane niektóre czerwone wino na pięknym białym obrusy bielizny? Pierwszym krokiem jest wlać wodę sodą na miejscu. Brak wody sodowej na rękę? Białe wino zrobi. Blot go ręcznikiem papierowym, aby chłonąć płyn, a następnie umyć go w wybielaczy i zimnej wodzie, aby uzyskać plamę.

Spróbuj nowego wina raz na jakiś czas. Istnieje tak wiele różnych typów, że istnieje prawdopodobnie jeden, który pokochasz tylko czekają na odkrycie. Jeśli urzędnik sklepu zaleca określonego wina, należy rozważyć zakup; może być zaskoczony!

Trzymaj nos dwa lub trzy cale od szkła, gdy go wąchasz. Ludzie wbijają nos prosto do szklanki i tęsknią za wieloma wspaniałymi aromatami wina. Kiedy wino pachnie źle, odwrócił się i powinny być po cenach dumpingowych w dół zlewu bez picia.

Z tych wskazówek w umyśle, masz zamiar być lepiej wyposażone, gdy stoisz patrząc na półkach wina w sklepie. Możesz dokonać najlepszych wyborów, a być może możesz nawet znaleźć wino, które staje się twoim nowym ulubionym. Skorzystaj z tych informacji, aby ci pomóc.

About Bądź ekspertem wina chcesz być do końca tego artykułu

About

Digital Compliance Disclosure


We and our partners use technology such as cookies and localStorage on our site to personalise content and ads, provide social media features, and analyse our traffic. Click to consent to the use of this technology across the web or click Privacy Policy to review details about our partners and your privacy settings.
Category

Recently

Newly