Co musisz wiedzieć o winie

Co Musisz Wiedzieć O Winie

Wybór odpowiedniej butelki wina do serwowania na następnym spotkaniu nie jest łatwy. Istnieje tak wiele czynników, które określają, jak dobra butelka wina smakuje lub jak należy dbać o to przed następną imprezą. Poniższy artykuł jest wyposażony w wspaniałe wskazówki, które pomogą Ci upewnić się, że następna butelka wina jest świetna degustacja!

Zrób zwyczaj wypróbowania nowych win tak często, jak to tylko możliwe. Będziesz miał największe szanse na znalezienie wina, które odpowiada Twoim gustom, jeśli poświęcisz czas na eksperymentowanie z nimi. Każdy ma inne gusta, więc tylko dlatego, że wino mówi się, że jest doskonały, nie oznacza, że będziesz cieszyć się nim, więc wyjść i spróbować.

Dobry koniuszek podczas trudny wobec badanie wino jest wobec znaleźć pewien krytyk albo ekspert ów ma pewien podobny podniebienia wobec ty. Każdy gust jest inny i obejmuje krytyków. Spróbuj znaleźć krytyk, który lubi podobne wina i będziesz zaskoczony z wszystkich nowych win, które zostaną wprowadzone do.

Dostać się do jak najwięcej degustacji wina, jak to możliwe. Smak jak najwięcej różnych rodzajów wina, jak można, i nauczyć się wiele w procesie. Nie tylko dowiesz się o różnych rodzajach wina, ale także dowiesz się o winie w ogóle i jak bardzo szybko nauczyć się dobrych win od złych. Pamiętaj tylko, że musisz pluć!

Nie daj się wpaść w pułapkę, że tanie wino jest złe i drogie wino jest dobre. Istnieją wyjątkowe niedrogie wina i wina, które kosztują małą fortunę, które są trudne do picia. Doświadcz jak najwięcej różnych typów, bez względu na cenę. WHo wie - możesz znaleźć faworyta, który jest dobrze w codziennym budżecie picia.

Drogie wina nie powinny być jedynym wyborem. Jeśli naprawdę szukasz, aby znaleźć nowe wina, które spełniają swoje gusta powinieneś eksperymentować z winami ze wszystkich punktów cenowych i ocen. Trzymanie się drogich win jest stratą pieniędzy i może uniemożliwić znalezienie idealnego wina dla Ciebie.

Jeśli często znajdziesz się zakłopotany, gdy odwiedzasz sklep z winami, rozważ zakup aplikacji na smartfon. Te aplikacje są na ogół niedrogie, i mogą dostarczyć cennych informacji, takich jak opinie różnych win lub parowania pomysłów na niektóre potrawy. Są one bardzo przyjazne dla użytkownika, i zawsze będziesz mieć informacje, których potrzebujesz pod ręką po zakupie aplikacji.

Jeśli gotujesz z winem, nie wahaj się poprosić właściciela/menedżera sklepu z winami o poradę. On lub ona prawdopodobnie skosztował większość dostępnych win, i może dać ci wykształconą sugestię dla win, które poprawią recepturę. Sklep może nawet mieć wino pod ręką do degustacji.

Skorzystaj z rad krytyków wina z przymrużeniem oka, ponieważ możesz mieć zupełnie inne smaki niż oni. Wiele osób polega na krytyków, aby dać im porady na temat tego, co wina wybrać, ale w końcu rozczarowany. Zrób to tylko wtedy, gdy jesteś pewien, że ty i krytyk mają bardzo podobne podniebienia.

Jeśli masz butelkę wina, która jest starsza niż 20 lat, upewnij się, że rozumiesz proces pogorszenia korka. Dlatego po otwarciu wina istnieje duża szansa, że korek się rozszczepi lub rozerwie. Jest to naturalny proces, który stanie się z prawie wszystkich butelek wina.

Jeśli kupujesz wino dla dużej partii i nie wiesz, co kupić, pozwól statystykom być twoim przewodnikiem. W przybliżeniu, 75 procent ludzi jest wiadomo, że wolą czerwone wina. Chociaż jest to zawsze dobry pomysł, aby mieć białe wina na rękę, mając przede wszystkim czerwone wina jest dobrym pomysłem, chyba że wiesz, że Goście wolą inaczej.

Internet po raz kolejny przeszedł, aby ułatwić pracę, a zakup wina już nigdy nie będzie taki sam. Teraz możesz włączyć komputery i robić zakupy w lokalnych i odległych miejscach bez wychodzenia z domu. Jest to idealne rozwiązanie, gdy masz na myśli wybór lub nie chcesz odbyć podróży.

Zawsze wiedz, które wina są sezonowe. Przez cały rok różne wina mogą zwiększyć popularność w zależności od święta lub sezonu. Wina portowe są tego doskonałym przykładem, ponieważ mają tendencję do wzrostu cen w tygodniach poprzedzających Boże Narodzenie. Kiedy znasz wina według ich pór roku, możesz je kupić poza sezonem i zaoszczędzić.

Kiedy znajdziesz butelkę wina, która naprawdę trafia na miejsce, odłóż całą sprawę za nieco wyższą cenę, a zaoszczędzisz pieniądze na dłuższą metę. Przypadek jest zwykle 12 butelek w tym samym wieku i smaku. Koszt netto pojedynczego przypadku jest znacznie niższy niż 12 pojedynczych butelek w większości lokali.

Jeśli kupujesz dobre wino do sprzedaży w późniejszym terminie dla zysku, należy dokonać starannego wyboru. Chcesz inwestować w wina, które zwiększą wartość, a które mogą być przechowywane przez długi czas. Upewnij się, że następnie przechowywać go prawidłowo, w odpowiedniej temperaturze i warunkach dla wina.

Jeśli to możliwe, staraj się wyjść i odwiedzić kraj wina co najmniej raz w roku. Naprawdę nie ma substytutu dla zwiedzania winnicy i picia kieliszka wina w jej naturalnym elemencie. Będziesz zaskoczony, o ile lepiej wino będzie smakować, a także pozwoli Ci zobaczyć, jak wino jest wykonane.

Jeśli znajdziesz butelkę wina, kochasz, należy rozważyć zapisanie etykiety. Jest to stosunkowo łatwe do zrobienia przez moczenie butelki w ciepłej wodzie, aż etykieta usuwa łatwo. Zapisanie etykiety pomoże Ci zapamiętać dokładne informacje o winie, dzięki czemu możesz kupić je ponownie następnym razem, gdy będziesz na rynku butelki.

Jak właśnie się dowiedziałem, istnieje tak wiele czynników, które mogą pomóc zapewnić cudowny smak następnej butelki wina. Są to wskazówki, które należy pamiętać przy wyborze, degustacji lub serwowania następnej butelki. Jeśli zastosujesz wszystko, czego się nauczyłeś, zapewnisz swój sukces w serwowaniu najlepszego wina.

About Co musisz wiedzieć o winie

About

Digital Compliance Disclosure


We and our partners use technology such as cookies and localStorage on our site to personalise content and ads, provide social media features, and analyse our traffic. Click to consent to the use of this technology across the web or click Privacy Policy to review details about our partners and your privacy settings.
Category

Recently

Newly