Potrzebujesz porady to jest artykuł wina dla ciebie

Potrzebujesz Porady? To Jest Artykuł Wina Dla Ciebie!

Od wieków wino cieszy się niezliczonymi osobami. Aby uzyskać jak najwięcej przyjemności z aktu picia wina, niezbędna jest odrobina wiedzy. Poświęć trochę czasu na zapoznanie się z poniższą radą, a wkrótce możesz stać się prawdziwym koneserem i rozkoszować się każdą kroplą wina, którą pijesz.

Poznaj swój sklep z winami. Każdy sklep jest inny, więc to ważne. Ceny będą różne, a także butelki, które są oferowane. Szczególnie jeśli jesteś nowym entuzjastą wina, sklep, który ma wiele drogich win może nie być twoją prędkością. Znajdź miejsce, które mieści się w Twoim budżecie i potrzebach.

Podczas przechowywania win należy upewnić się, że osiągają one temperaturę 57 stopni. Jest to najlepsza temperatura, aby służyć wino, ale może chcesz schłodzić białe wina lub niech czerwone wina ogrzać trochę po prostu umieszczając butelkę na stole na pół godziny przed posiłkiem.

Nie pozwól innym wpływać na smak wina. Ważne jest, aby spróbować różnych win i zdecydować, co kochasz. Każdy ma różne kubki smakowe i może nie być patrząc na to samo w winie. Nie zakładaj, że picie wina zalecanego przez eksperta sprawi, że będziesz bardziej wyrafinowany.

Wyjmij wycieczkę do winnicy. Jeśli w pobliżu znajduje się jedna z nich, zrób to na jednodniową wycieczkę. Jeśli nie, rozważ podjęcie krótkich wakacji, aby wyjść i zbadać. Przygoda taka jak ta może pomóc Ci docenić i kochać wino jeszcze bardziej niż przedtem.

Mimo, że białe wina powinny być dokładnie schłodzone podczas ich picia, należy unikać przechowywania ich w lodówce przez kilka tygodni w czasie. Najlepszą rzeczą do zrobienia jest, aby utrzymać je w temperaturze pokojowej i przechowywać je w lodówce godzinę lub dwa przed planując na ich służenie.

Podczas serwowania wina na przyjęcia, otwórz Merlot i Cabernet na pół godziny przed rozpoczęciem imprezy. Pozwoli to wino nawiązać kontakt z powietrzem i rozpocząć "otwarcie". Jak czerwienie są narażone na działanie powietrza, tlen pozwala taniny i smaków, aby aktywować i stać się bardziej wytrzymałe.

Przechowywać wokół różnych win. Warto zachować szeroki asortyment. Dołącz słodkie, białe, czerwone i musujące, jeśli chcesz być idealnym gospodarzem.

Dostać się do jak najwięcej degustacji wina, jak to możliwe. Smak jak najwięcej różnych rodzajów wina, jak można, i nauczyć się wiele w procesie. Nie tylko dowiesz się o różnych rodzajach wina, ale także dowiesz się o winie w ogóle i jak bardzo szybko nauczyć się dobrych win od złych. Pamiętaj tylko, że musisz pluć!

Drogie wina nie powinny być jedynym wyborem. Jeśli naprawdę szukasz, aby znaleźć nowe wina, które spełniają swoje gusta powinieneś eksperymentować z winami ze wszystkich punktów cenowych i ocen. Trzymanie się drogich win jest stratą pieniędzy i może uniemożliwić znalezienie idealnego wina dla Ciebie.

Jeśli masz dużo wina w piwnicy, możesz zainwestować w system zarządzania zapasami. Będzie to śledzić rodzaje wina, które masz w piwnicy i ile mają lat w danym momencie. Podział wina na bazę danych może sprawić, że możliwości przechowywania będą bardzo wydajne.

Jeśli chodzi o różnice między czerwonym i białym winem, jednym z głównych elementów jest to, jak wina są fermentowane i starzeją. Czerwone winogrona są prasowane dwukrotnie, uwalniając więcej garbników i rozjaśniając kolor wina. To właśnie sprawia, że kolor jest tak piękny, a smak tak odważny.

Zapytaj, czy możesz spróbować kilku win przed zakupem. Większość sklepów winiarskich będzie oferować degustacje swoim klientom na bieżąco lub ustalony harmonogram. Próbując kilka odmian w sklepie, można zwiększyć swoje szanse na wyjście z butelką naprawdę kochasz. Jest to lepszy sposób na zakupy niż kupowanie na oślep.

Pij tylko wina, które naprawdę lubisz. Niektóre miejsca będą promować swoje ulubione butelki, ale nie czują się pod presją, jeśli masz już na myśli wybór. Ale te wina są wyceniane znacznie powyżej kosztów. Droższe wino nie zawsze oznacza, że jest lepszej jakości. Wybierz wina, które lubisz i nie martw się o krytyków.

Czy popijania lub dostanie na patelni, wino jest cudowna rzecz. Dodawanie czerwonego wina do steki może zwiększyć ich smaki. Białe wino idzie świetnie z owocami morza. Dodanie odrobiną wina do gotowania może wydobyć smak naczynia.

Aby naprawdę uzyskać jak najwięcej kieliszka wina, będziesz chciał wąchać go dwa razy. Po raz pierwszy, weź długi, powolny powiew z prawej strony szyby. Za drugim razem weź powąchać nosem wewnątrz szklanki. Zobaczysz, o ile lepiej smakuje wino, gdy to zrobisz.

Zamawiając wino w restauracji, pozwól, aby rodzaj restauracji był Twoim przewodnikiem. Jeśli jedzą w restauracji francuskiej, najlepiej jest zamówić francuskie wino. Jeśli jesteś jadalnia w hiszpańskiej restauracji, wybierz wino z Chile lub innych części Ameryki Południowej. To pomoże Ci zamówić najlepsze wino jakości restauracja ma do zaoferowania, a także wino, które dobrze paruje z jedzeniem.

Wino od dawna jest podstawą kultur i cywilizacji na całym świecie. Jednak, aby naprawdę zoptymalizować doświadczenie picia wina, ważne jest, aby zapoznać się ze wszystkim, co można odnosić się do wina. Utrzymując powyższe informacje pod ręką, będziesz w stanie to zrobić i wejść w świat czystej przyjemności.

About Potrzebujesz porady to jest artykuł wina dla ciebie

About

Digital Compliance Disclosure


We and our partners use technology such as cookies and localStorage on our site to personalise content and ads, provide social media features, and analyse our traffic. Click to consent to the use of this technology across the web or click Privacy Policy to review details about our partners and your privacy settings.
Category

Recently

Newly